Na světě je všechno velice zajímavě zařízeno. Jen si představte, co všechno musí do sebe zapadat a kolik detailů musí být přesně seřízeno, aby vše klapalo tak, jak má. Asi nejpěkněji to lze pozorovat na oběžných drahách našich planet. Pokud jste ve škole dávali pozor, dozvěděli jste se, že kdyby byla naše zeměkoule otočená o jeden stupeň jinak a na oběžné dráze by se pohybovala o pár metrů blíž nebo naopak dál, už by na naší planetě nebylo k žití. Jednoduše by se tak změnily podmínky, že život, jak ho známe teď, by jednoduše nebyl možný.
Doře, toto je extrémní příklad a v běžném životě nad ním zase tolik nepřemýšlíme, ale kolem nás se dennodenně objevují situace, ve kterým, pokud bychom šli do hloubky, bychom odhalili stejný princip. Například jen to, jakým způsobem je zařízená naše lidská existence. To, že se na planetě objevuje přibližně stejný počet mužů a žen je také pozoruhodné. V tomto případě musíme jít až do úplných počátků, do mateřského lůna. Zde totiž dochází k oplodnění mateřského vajíčka otcovskou spermií. Na základě náhody dojde k výběru spermie nesoucí buď chromozom X nebo Y. To vede k tomu, že se začne vyvíjet chlapec nebo děvčátko.
Pokud se vybere chromozom Y, začne se vyvíjet chlapec. I tento vývoj je velmi zajímavý. Přirozeně bez nějakých zásahů se totiž vyvíjí u embrya základy mnohem podobnější pohlaví ženskému a jen hormony, které vznikají na základě chromozomu Y tento vývoj trochu pozmění. Říká se tak, že mužské pohlaví je jen hříčkou, náhodou, u které se ukázalo, že má význam a že pro přírodu prospěšná. Je ale možné, že by jedna z naprosto základních pravd, které udržují naši společnost v chodu, vznikla doopravdy náhodou? Snad ano, ale není to prapodivně složitá náhoda, když máme ze svých vlastních životů zkušenost, že mnohdy ani nic jednoduššího se jen tak náhodou stát nemůže?