Docela jistě se shodneme na tom, že my lidé potřebujeme peníze a nedokážeme se bez nich bez problémů obejít. Když je máme, pořizujeme si za ně cokoliv, co nás jenom napadne, co potřebujeme nebo chceme mít, zatímco když je nemáme, je nám zle, protože musíme postrádat vše, co si tím pádem koupit nelze. Tak to prostě je.
Vzhledem k tomu, co pro nás peníze znamenají, tedy není divu, že jich všichni chceme mít vždycky dost. Snažíme se si je v dost velkém objemu vydělat, v rámci možností si je i spoříme na větší výdaje nebo i jenom pro onoho pověstného strýčka Příhodu, a čím víc jich máme, tím lépe se cítíme.
Jenže někdy naše příjmy poklesnou pod únosnou mez nebo stoupnou naše výdaje. A pak už je po radosti ze života. Peníze nám začnou docházet a my jsme tím pádem v koncích. Zejména pokud už nemáme kde vzít další. Pak jsme totiž v situaci, kdy už do další výplaty nic nezaplatíme. I když je nezbytné ledacos platit.
A co my lidé děláme, když ještě nějaké peníze potřebujeme, ale není, kde je vzít? No, co by? Bereme si aspoň půjčky. Protože ty nám sice pomáhají jenom dočasně, ale přesto se mohou stát našimi velice užitečnými pomocníky. Kteří nás mohou ochránit před neplatičstvím se všemi jeho negativními důsledky.
Ale ona není půjčka jako půjčka. A tak bychom měli vždy přemýšlet o tom, zda nám pomůže spíše bankovní půjčka nebo dejme tomu hypotéka po insolvenci Nebankovní hypotéka. Nejen proto, že tu mohou být rozdíly ve výši úroků a jiných poplatků, ale je tu i dost zásadní rozdíl v dostupnosti takových půjček. Zatímco u těch bankovních se musí stoprocentně dodržet přísná pravidla, nebankovní hypotéky se získávají daleko snáze. A tak si člověk může správnou volbou usnadnit a špatnou naopak zkomplikovat život.
Ti, kdo na tom nejsou nejlépe, by prostě měli sázet na nebankovní hypotéky. Aby dostali finanční pomoc snadno a dali si své záležitosti do pořádku.